Nezaradené

7 rád, ako mať dokonalú svadbu

Hoci dnes už nie je nič nezvyčajné zažiť v priebehu života nie jeden, ale aj viacero svojich svadobných dní, aj tak stále platí, že to má byť výnimočný deň. Výnimočná udalosť, ktorú si chcú všetci pamätať v tom najlepšom. Ako mať dokonalú svadbu? Tu je našich 7 rád.

1. Snívajte o svadbe

Aby bola svadba splnením sna, treba o nej pochopiteľne snívať. Aj o tom, kto bude stáť po vašom boku, komu poviete svoje „áno“. Ale smelo snívajte aj o priebehu tohto veľkého dňa. Má byť v kostole? Pod holým nebom? S tradičnou hostinou a netradičným programom alebo naopak?

Čím jasnejší a farebnejší bude sen o vašej svadbe, tým väčšia je šanca, že sa vám raz tento sen splní.

Áno, vieme, že keď sa sen začne meniť na skutočnosť, naráža aj na realitu – očakávania vašej polovičky, jeho/jej rodiny, na normy, tradície, rozpočet. Ale to všetko sa dá zvládnuť. Čítajte ďalej.

2. Inšpirujte sa

Svadobná výzdoba, svadobné šaty, kytica pre nevestu, svadobná torta. To všetko podlieha módnym trendom. Na každej svadbe je však úžasné to, že bez ohľadu na to, či sa striktne riadite trendmi, „iba“ srdcom, alebo rodinnými zvyklosťami, aj tak bude úžasná.

Na svadobných portáloch, v časopisoch aj na Youtube môžete nájsť nekonečné inšpirácie rôzneho druhu. Zvyšuje sa tak šanca, že narazíte na nápady, ktoré budú ladiť s vašimi predstavami a vkusom a zároveň vyhovovať aj vašej polovičke či jeho/jej rodine.

3. Dobre si vyberte miesto

Dobré miesto na svadbu nemusí byť práve to najtrendovejšie a najvychytenejšie. Výhody miesta, kde sa na deň D nečaká v poradovníku dva roky, sú nesporné.

S vysokou pravdepodobnosťou si vyberiete termín, ktorý vyhovuje vám.

S vysokou pravdepodobnosťou budú nižšie ceny. A keď vyberiete dobre, ponukou a kvalitou služieb miesto na svadbu vôbec nemusí zaostávať. (Náš tip na nájdenie vhodného miesta znie: čítajte recenzie, tam sa vždy dozviete viac než na webe spravovanom poskytovateľom priestorov na svadbu.)

Napríklad náš Salón Missen vždy mladomanželov, svadobčanov a všetkých, ktorí sa na svadbe podieľajú (DJ, živá kapela, fotograf, kameraman, moderátor, starejší) v dobrom slova zmysle šokuje možnosťami. Najmodernejšou audio a video technikou. Dokonalým pódiom. Dokonca pohyblivým! Veľkým tanečným parketom, balkón s výhľadom, salónikom na tiché posedenie a rozhovory.

Vieme, že k tomu, aby sa svadba vydarila, treba aj veľké, moderné a čisté toalety, bezbariérový prístup či bezpečný a pekný detský kútik. V Salón Missen to všetko nájdete.

Najnovšie do našej svadobnej ponuky pribudol apartmán pre mladomanželov aj s jacuzzi.

4. Svadba na kľúč

Páry, ktoré sa rozhodli pre svadbu na kľúč, to považujú za jedno z najlepších svadobných rozhodnutí. Svadba ich stála menej peňazí ako ich kamarátov a známych, ktorí si všetko zabezpečovali sami. A stála ich nepomerne menej starostí. Tie nechali na iných.

V Salón Missen počúvame predstavy a želania budúcich manželov a robíme maximum, aby sme ich splnili ich. Od A po Z. Teda od oblečenia pre nevestu a ženícha, cez obrúčky, výzdobu, fotografa, kameramana, dídžeja, starejšieho až po menu, zasadací poriadok, program, nastretie a všakovaké maličkosti, ktorých je pri každej svadbe milión plus jedna.

Túžila nevesta po čiernych obrusoch? Mala ich.

Želali si mladomanželia vegánske svadobné jedlá? Nebol problém s polievkami, predjedlom, hlavným jedlom, dezertmi ani bufetovými stolmi a rautom.

Kto si vyberie svadbu na kľúč, vyberá si cestu radosti zo svadby, lebo starosti nechal na iných.

5. Delegujte a ešte raz delegujte

Už sme spomínali, že svoj veľký svadobný deň zažijete v živote možno len raz, možno viackrát. No vždy si ho chcete užiť. Preto čo najviac starostí nechajte na iných. Dajte im presné zadanie a pustite to z hlavy.

Kamaráti, mamy, svatky, všetci radi priložia ruku k dielu, budú sa cítiť dôležití a zároveň nebudú mať čas „kecať“ do ostatných vecí. Je to win : win situácia, všetci sú spokojní.

6.Určite styčného dôstojníka

Samozrejme, je dôležité, aby ľavá ruka pri organizovaní svadby, ale aj počas nej, vedela, čo robí pravá. Naše skúsenosti potvrdzujú, že je dobre, ak (budúci) mladomanželia, určia jednu osobu, u ktorej sa majú zbiehať všetky informácie a ktorá má v prípade potreby buď sama rozhodnúť, alebo osloviť nevestu a ženícha, aby povedali posledné slovo.

Nech vám nevolajú a nepíšu všetci. A zároveň nech jeden človek vie o všetkom, čo už je vybavené a čo ešte treba.

V ideálnom prípade je styčným dôstojníkom prevádzkar zariadenia, kde chcete mať svadbu. V Salóne Missen túto úlohu bravúrne zvláda Vladko Repiský. Niekedy sa až čudujeme, čo všetko si dá naložiť na plecia. Ale on svadby na kľúč  robí naozaj skvele a s vášňou. Tak mu nechávame naložené…

7. Nenechajte si to pokaziť

Nastal deň D. Ešte si to môžete rozmyslieť… (Žartujeme, hoci fakticky môžete.) Rovnako ako sa v svadobný deň môže kadečo vysrstiť.

Zvyčajne sa aj vysrstí. Ale vy si svoj Deň nenechajte pokaziť. Ak treba niečo riešiť, nech to rieši styčný dôstojník, prevádzkar, kamaráti, jednoducho niekto iný.

Vás nech tým nikto nezaťažuje. Usmievajte sa, vychutnávajte si okamih za okamihom. Zapisujte si to cez oči aj srdiečko do vnútornej pamäte. Vône, pocity, chute. Tancujte, debatujte a užívajte si. Pretože v svadobný deň ste kráľovnou a kráľom. Správajte sa tak a ostatní sa tak budú správať k vám.

Nasledujúce ráno bude zase všetko inak. Budete v manželstve. Deň D bude minulosťou. Ale spomínať budete ešte dlho. Začať môžete napríklad u nás v mladomanželskom apartmáne, v bublinkovom kúpeli a s bublinkami v rukách. Nikto vás nebude rušiť.

Veríme, že spomienky budú iba krásne.

Tortor mi mus nascetur

Tincidunt ad sit purus orci leo placerat neque laoreet dis curae vulputate conubia sodales lacus habitant pretium sed. Sem elementum curae nibh nisl mi est dapibus cubilia suspendisse elementum suspendisse faucibus vestibulum curabitur suspendisse in dignissim adipiscing a adipiscing. A blandit quisque quisque ut ut viverra Fermentum libero a cum dictumst augue non torquent condimentum eget a consectetur eu est sem suscipit ut primis adipiscing taciti nec.

Massa class fringilla parturient felis quisque adipiscing praesent velit duis odio velit sit dignissim hac adipiscing facilisis id inceptos suspendisse aliquam a quam a mi litora. Condimentum cum semper conubia.

Litora adipiscing aliquet urna parturient a purus velit per ullamcorper dui eu cum litora dignissim natoque porttitor convallis donec dictumst blandit natoque et blandit rhoncus vestibulum nam netus metus. Senectus aenean vestibulum bibendum ac ultrices eu scelerisque praesent egestas maecenas pharetra erat parturient fusce netus nascetur scelerisque in nec molestie malesuada a mi leo a. Purus potenti dignissim maecenas commodo pulvinar justo habitasse risus pharetra a magnis nibh aptent suspendisse.

A venenatis ad fermentum nascetur

Varius a ullamcorper duis elit conubia urna fermentum vel eros venenatis donec scelerisque nam leo sem condimentum eu sociis. Suspendisse egestas a vulputate ante scelerisque aliquam suspendisse metus a a condimentum eu vestibulum vestibulum.

Mattis vestibulum nisl erat pretium morbi

Rhoncus nibh aliquam a netus commodo a venenatis id a ullamcorper odio molestie nunc gravida parturient ac purus id mauris condimentum inceptos nulla scelerisque a suspendisse a integer vestibulum scelerisque.Adipiscing dignissim urna.

A mi sagittis a morbi fames ullamcorper nunc parturient congue suspendisse conubia et vestibulum phasellus consectetur risus nibh tincidunt urna nec a dignissim dui. Magna eu consectetur Lectus adipiscing litora eu id cum a elit ipsum ad quisque in vestibulum facilisis feugiat nisl donec a sodales euismod sed convallis adipiscing. Hac sed enim tristique nam tortor ut inceptos a ad nisl magna.